ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Камінь-Каширської

міської ради

від  28.04.2023  року № 8/29-5

 

 

 

 

 

 

 

 

СТАТУТ

Камінь-Каширського закладу дошкільної освіти  «Ясла-садок «Дзвіночок»

Камінь-Каширської міської ради  Волинської області

(нова редакція)

код ЄДРПОУ 25086971

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Камінь-Каширський

2023 рік

 

І. Загальні положення

1.1. Заклад дошкільної освіти: Камінь-Каширський заклад дошкільної освіти «Ясла-садок «Дзвіночок» Камінь-Каширської міської ради Волинської області(далі – заклад дошкільної освіти),  тип закладу – ясла-садок.

1.2. Юридична адреса Камінь-Каширського закладу дошкільної освіти «Ясла-садок «Дзвіночок» Камінь-Каширської міської ради Волинської області: 44501, Волинська область, Камінь-Каширський район, м. Камінь-Каширський, вул. Магдебурзького права, 13 А.

1.3. Повне найменування: Камінь-Каширський заклад дошкільної освіти «Ясла-садок «Дзвіночок» Камінь-Каширської міської ради Волинської області.

1.4. Скорочене найменування: Камінь-Каширський ЗДО «Дзвіночок».

1.5. Засновник  закладу дошкільної освіти: Камінь-Каширська міська  рада (ЄДРПОУ - 34836909), місцезнаходження: 44501, вул. Воля, 2, місто Камінь-Каширський, Камінь-Каширський район, Волинська область, уповноважений орган управління – Управління гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради.

1.6. Фінансування закладу дошкільної освіти здійснюється його засновником з державного, місцевого бюджетів та інших джерел не заборонених чинним законодавством.

1.7. Заклад дошкільної освіти в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, Положенням  про  дошкільний  навчальний  заклад  України  (далі – Положення), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. № 305 (зі змінами), Базовим компонентом дошкільної освіти та іншими чинними нормативно-правовими актами, а також цим Статутом.

1.8. Заклад дошкільної освіти є юридичною особою, має печатку і штамп встановленого зразка, бланк з власними реквізитами.

1.9. Метою закладу дошкільної освіти є забезпечення цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих компетентностей.

1.10. Діяльність закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

 - збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей;

           - формування їх особистісних якостей, розвиток творчих здібностей та нахилів;

           - забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

1.11. Заклад дошкільної освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, положенням та даним статутом.

1.12. Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України ,,Про дошкільну освіту’’;

- забезпечення рівня дошкільної освіти в межах державного Стандарту дошкільної освіти, вимог до її змісту, рівня і обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

 

ІІ. Комплектування  закладу дошкільної освіти

2.1.Заклад дошкільної освіти розрахований на 215 місць.

2.2. Групи комплектуються за віковими ознаками.

2.3.У закладі дошкільної освіти функціонують групи загального розвитку.

2.4. Заклад дошкільної освіти має групи з денним режимом перебування дітей.

2.5. Наповнюваність груп дітьми становить:

-  ранній вік – до 15 дітей,

- дошкільний вік – до 20 дітей;

  - в оздоровчий період - до 15 осіб;

2.6. Для зарахування дитини в заклад дошкільної освіти необхідно пред’явити медичну довідку про стан здоров’я дитини, копію свідоцтва про народження, документи для встановлення батьківської плати.

2.7. За дитиною зберігається місце в  закладі дошкільної освіти у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів).

2.8. Відрахування дітей із  закладу дошкільної освіти може здійснюватися за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у  закладі дошкільної освіти цього типу, у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців.

2.9. Термін письмового повідомлення батьків або осіб, які їх замінюють про відрахування дитини становить 14 днів.

 

ІІІ. Режим роботи  закладу дошкільної освіти

3.1.  Заклад  дошкільної освіти працює за 5-ти денним робочим тижнем протягом 10,5 годин.

Вихідні дні: субота, неділя, святкові.

3.2. Щоденний графік роботи  закладу дошкільної освіти: 07.45 – 18.15.

3.3. Щоденний графік роботи груп  закладу дошкільної освіти:  07.45 – 18.15.

3.4. Засновник має право змінювати режим роботи закладу дошкільної освіти відповідно до потреб громади, інших об’єктивних обставин.

 

ІV. Організація освітнього процесу

у  закладі дошкільної освіти

4.1. Навчальний рік у  закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у  закладі дошкільної освіти проводиться оздоровлення дітей.

4.2. Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та оздоровчий період.

4.3. План роботи закладу дошкільної освіти затверджується керівником  закладу.

4.4. У закладі дошкільної освіти визначена українська мова навчання і виховання дітей.

4.5. Освітній процес у закладі дошкільної освіти здійснюється у межах Базового компонента дошкільної освіти та чинних освітніх, комплексних та парціальних програм, затвердженими МОН  України.

4.6. Заклад дошкільної освіти організовує освітній процес за таким пріоритетним напрямом: гуманітарний.

4.7. Заклад дошкільної освіти може провадити  додаткову освітню діяльність за наявності відповідних спеціалістів та запиту батьків.

 

V. Організація харчування здобувачів освіти у закладі дошкільної освіти

  1. Заклад дошкільної освіти забезпечує збалансоване харчування здобувачів освіти, необхідне для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів, визначених МОЗ спільно з МОН за погодженням з Мінфіном.
  2. Харчування здобувачів освіти у закладі дошкільної освіти та його кратність залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей.
  3. Порядок забезпечення продуктами харчування встановлюється засновником, або уповноваженим ним органом, відповідно до укладених угод та згідно з чинним законодавством України.
  4. Вартість харчування та перелік осіб, яким надається пільгове харчування встановлюється засновником згідно з чинним законодавством.
  5. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацією страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на засновника, медичну сестру та директора закладу дошкільної освіти.

 

VІ. Медичне обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти

  1. Медичне обслуговування дітей та відповідні умови для його організації забезпечуються засновником і здійснюється відповідними закладами Міністерства охорони здоров’я України та відомчими медичними закладами на безоплатній основі.
  2. Медичний персонал організовує:
  •  проведення обов'язкових медичних оглядів;
  • надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі;
  •   організацію заходів для госпіталізації (у разі показань) та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють;
  •  лікувально-профілактичні заходи;
  •  контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм, протиепідемічного режиму;
  •  проведення санітарно-просвітницької роботи серед батьків або осіб, які їх замінюють;
  •  контроль за режимом та якістю харчування.
  1. Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

 

VІІ. Учасники освітнього процесу

7.1. Учасниками освітнього процесу у  закладі дошкільної освіти є: здобувачі освіти,  педагогічні працівники, батьки здобувачів освіти  або особи які їх замінюють,  фізичні особи,  які провадять освітню діяльність; інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу у порядку, що встановлюється закладом освіти.

7.2. Статус, права та обов'язки учасників освітнього процесу визначаються  Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими чинними законодавчими актами, цим статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку закладу дошкільної освіти.

7.3. За успіхи в роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення: оголошення подяки, нагородження грамотою, преміювання.

7.4. Права дитини у сфері дошкільної освіти:

- на безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання та навчання;

- захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;

- захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;

- здоровий спосіб життя.

7.5. Права батьків або осіб, що їх замінюють:

- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси дітей;

- звертатися до закладів освіти,  органів управління освітою з питань освіти;

- обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

- брати участь у громадському самоврядуванні закладу, зокрема обирати і бути обраним до органів громадського самоврядування закладу дошкільної освіти;

- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

- отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей і результати оцінювання якості освіти у закладі та його освітньої діяльності.

7.6. Батьки або особи які їх замінюють зобов’язані:

  • виховувати у дітей повагу до гідності прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
  • дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
  • виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України;
  • дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу дошкільної освіти;
  • своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі дошкільної освіти у встановленому порядку;
  • своєчасно повідомляти заклад про можливість відсутності дитини та її причину;
  • інші обов'язки згідно чинного законодавства.

7.7. На посади педагогічних працівників  закладу дошкільної освіти приймаються особи, фізичний і психічний стан яких дозволяє виконувати професійні обов’язки та які мають освітню та/або професійну кваліфікацію, що відповідають встановленим законодавством, зокрема професійним стандартам (за наявності) кваліфікаційним вимогам до відповідних посад педагогічних працівників.

7.8. Трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України ,,Про освіту’’,  ,,Про дошкільну освіту’’, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.9. Педагогічні працівники мають право:

-  на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;

-  підвищення кваліфікації, перепідготовку;

-  на захист професійної честі та гідності;

-  безпечні та нешкідливі умови праці;

-  справедливе та об’єктивне оцінювання своєї діяльності;

-  брати участь у роботі органів самоврядування закладу;

- проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну , пошукову роботу;

-  на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

- об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;

-  інші права, що не суперечать чинному законодавству України.

7.10. Педагогічні працівники зобов’язані:

- виконувати освітню програму для досягнення дітьми  передбачених нею результатів навчання;

- сприяти розвитку здібностей дітей, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

- дотримуватися педагогічної етики;

- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

- захищати дітей під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності;

- виховувати у дітей повагу до мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України;

- додержуватися установчих документів та правил внутрішнього розпорядку закладу дошкільної освіти, виконувати свої посадові обов’язки.

7.11. Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до закладу дошкільної освіти директором.

7.12. Працівники  закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я дитини згідно із законодавством.

7.13. Працівники  закладу  дошкільної освіти у відповідності до статті 26 Закону України ,,Про забезпечення  санітарного та епідемічного благополуччя населення’’ проходять періодичні безоплатні медичні огляди двічі на рік.

7.14. Педагогічні працівники  закладу дошкільної освіти підлягають атестації, яка здійснюється один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

7.15. Педагогічні працівники, які систематично порушують цей Статут, правила внутрішнього розпорядку  закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору (контракту) або за результатами атестації не відповідають займаній посаді несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

 

VІІІ. Управління  закладом дошкільної освіти

8.1.Управління  закладом дошкільної освіти здійснюється його засновником – Камінь-Каширською міською радою.

8.2. Безпосереднє керівництво роботою закладу дошкільної освіти здійснює його директор, який призначається і звільняється з посади засновником або уповноваженим ним органом у визначеному чинним законодавством порядку.

8.3. Керівник  закладу дошкільної освіти:

  • організовує діяльність закладу освіти;
  • призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;
  • забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
  • забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльність закладу освіти;
  • сприяє здоровому способу життя дітей та працівників закладу освіти;
  • здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти;
  • розпоряджається в установленому порядку майном, відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;
  • затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові та робочі інструкції працівників;
  • забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;
  • підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;
  • організовує різні форми співпраці з батьками дітей;
  • щороку звітує про освітню, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність  закладу дошкільної освіти на загальних зборах колективу та батьків.

8.4. Постійно діючий колегіальний орган у закладі дошкільної освіти –  педагогічна рада.

8.5. До складу педагогічної ради входять: всі педагогічні працівники закладу, медичні працівники, інші спеціалісти. Можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які провадять освітню діяльність у сферах дошкільної освіти. Запрошеними з правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських об’єднань, педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють.

8.6. Головою педагогічної ради закладу є його директор. Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.

8.7. Педагогічна рада закладу дошкільної освіти:

  • схвалює освітню програму закладу дошкільної освіти, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;
  • формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
  • розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу у закладі;
  • визначає план роботи закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;
  • затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;
  • обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи;
  • затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;
  • розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій.

8.8. Робота педагогічної ради планується довільно відповідно до потреб  закладу дошкільної освіти. Кількість засідань педагогічної ради становить не менше 4-х разів на рік.

8.9.Колегіальним органом громадського самоврядування закладу є загальні збори (конференція) колективу закладу дошкільної освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік. Термін їх повноважень становить 1 рік.

8.10.Загальні збори заслуховують звіт керівника закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності та дають оцінку його професійно-педагогічній діяльності, розглядають питання освітньої, методичної і фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти.

8.11.Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

         8.12. Представницьким органом батьківської громадськості у закладі дошкільної освіти є батьківський комітет. Батьківський комітет обирається загальними батьківськими зборами не менше 7 осіб.

 8.13. Очолює батьківський комітет голова, який обирається членами комітету.

 8.14.Кількість засідань батьківського комітету визначається за потребою.

 8.15. Рішення приймаються простим голосуванням при наявності двох третин членів комітету.

 8.16. План роботи батьківського комітету та прийняття рішень батьківського комітету узгоджуються із директором закладу дошкільної освіти.

         8.17. Батьківський комітет за допомогою постійних та тимчасових комісій допомагає закладу дошкільної освіти:

  • в організації педагогічної пропаганди серед батьків та населення, в організації загальних батьківських зборів та конференцій;
  • у встановленні зв’язку педагогів з родинами вихованців;
  • в охороні життя та здоров’я дітей;
  • у зміцненні матеріально-технічної бази закладу, організації участі батьків в ремонті приміщень, обладнання, в благоустрої та озеленінні ділянки, у виготовленні посібників.

        8.18.Батьківський комітет має право:

  • встановлювати зв’язки з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ, громадськими організаціями, підприємствами, навчальними та науковими установами.
  • сприяти залученню додаткових джерел фінансування закладу: кошти батьків або осіб, які їх замінюють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб, інших коштів, не заборонених чинним законодавством України;
  • вносити на розгляд педагогічної ради закладу дошкільної освіти пропозиції щодо зміни типу закладу, його статусу, вдосконалення умов організації життєдіяльності дітей, організаційно-господарських питань, які мають бути розглянуті керівництвом закладу в місячний термін і результати розгляду доведені до відома батьків;
  • звертатися до директора, педагогів, педагогічної ради закладу щодо роз’яснення стану і перспектив роботи закладу та з окремих питань, що турбують батьків;
  • за необхідності заслуховувати звіти комітетів груп і надавати допомогу щодо поліпшення їх роботи;
  • скликати позачергові загальні збори батьків;
  • створювати благодійні фонди відповідно до чинного законодавства, у т.ч. контролювати надходження і розподіл грошей, брати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів;
  • сприяти покращенню харчування здобувачів освіти;
  • сприяти дотриманню санітарно-гігієнічних та матеріально-технічних умов функціонування закладу;
  • брати участь у прийнятті рішень стосовно організації оздоровлення вихованців закладу;
  • сприяти організації інноваційної діяльності закладу дошкільної освіти.

8.19. Голова батьківського комітету закладу дошкільної освіти може бути членом педагогічної ради закладу. Він може брати участь у засіданнях педагогічної ради закладу під час розгляду питань, віднесених до компетенції комітету, з правом дорадчого голосу.

        8.20. Інтереси трудового колективу представляє рада трудового колективу відповідно до чинного законодавства.

        8.21.  Директор закладу дошкільної освіти та керівні органи (загальні збори, педагогічна рада, батьківський комітет тощо) діють в межах повноважень, визначених Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, власним Статутом та іншими нормативно-правовими актами у галузі освіти.

 

ІХ. Майно  закладу дошкільної освіти

9.1.  Майно закладу дошкільної освіти становлять основні фонди, а також інші цінності, вартість та структура яких відображається у балансі.

9.2. Майно закладу дошкільної освіти є комунальною власністю Камінь-Каширської міської ради.

9.3. Матеріально-технічна база закладу освіти  включає будівлі, споруди, земельну ділянку, комунікації, інвентар, обладнання, транспортні засоби, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі управління гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради.

9.4. Вимоги до матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти визначаються  відповідними   будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також Примірним переліком ігрового та навчально-дидактичного обладнання у  закладах дошкільної освіти, навчально-наочних посібників, навчально-методичної, художньої та іншої літератури.

9.5.Будівлі, споруди, устаткування та інше майно, що належить до основних засобів закладу освіти, не може бути предметом застави, на нього не може бути накладене стягнення.

9.6.Збитки, завдані закладу дошкільної освіти, в результаті порушення майнових прав, громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються закладові за рішенням суду.

9.7. Управління гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради здійснює контроль за ефективністю використання та збереження закріпленого за закладом дошкільної освіти комунального майна, правомочністю дій стосовно комунальної власності та веденням фінансово-господарської діяльності відповідно до чинного законодавства.

 

Х. Фінансово-господарська діяльність  закладу дошкільної освіти

10.1. Фінансування закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до  встановленого законодавством порядку.

10.2. Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється на основі її кошторису.

10.3. Джерелами фінансування  закладу дошкільної освіти є кошти:

-  державного бюджету;

- місцевого бюджету;

- добровільні внески у вигляді коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб у визначеному чинним законодавством порядку;

- інші джерела, не заборонені чинним законодавством;

10.4. Заклад дошкільної освіти за погодженням із засновником має право:

- отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб у визначеному чинним законодавством порядку;

 10.5. Статистична звітність про діяльність закладу дошкільної освіти, порядок ведення діловодства здійснюється відповідно до чинного законодавства.

          10.6. Бухгалтерський облік закладу дошкільної освіти здійснюється централізованою бухгалтерією  управління гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради.

 

 

ХІ. Контроль за діяльністю  закладу дошкільної освіти

11.1. Державний нагляд (контроль) за діяльністю закладу дошкільної освіти здійснюється центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальними органами, засновником та управлінням гуманітарної політики відповідно до чинного законодавства.

11.2. Центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальні органи проводять інституційний аудит закладу дошкільної освіти відповідно до Закону  України «Про освіту» і позапланові перевірки у порядку, передбаченому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

 

XIІ.  Міжнародне співробітництво.

12.1. Міжнародне  співробітництво у системі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

12.2. Заклад дошкільної освіти та педагогічні працівники закладу можуть брати участь у реалізації міжнародних проектів та програм. 

 

XIII. Відповідальність у сфері дошкільної освіти

13.1.  Працівники закладу освіти, що винні у порушенні законодавства, несуть відповідальність у порядку, встановленому чинним законодавством України.

13.2. Невиконання закладом освіти ліцензійних умов може бути підставою для позбавлення його ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.

 

ХІV. Ліквідація, реорганізація та перепрофілювання закладу дошкільної освіти

14.1. Рішення   про   ліквідацію,   реорганізацію чи перепрофілювання закладу освіти приймається засновником закладу відповідно до діючого законодавства України.

14.2. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною розпорядженням засновника, а   у   випадках   ліквідації   за   рішенням   господарського   суду – ліквідаційною комісією, призначеною цим  органом.

14.3. 3 моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління справами закладу освіти. Ліквідаційна комісія складає баланс і подає його засновнику.

14.4. У випадку реорганізації права та зобов’язання закладу переходять до правонаступників, визначених Камінь-Каширською міською радою.

14.5. При ліквідації  і реорганізації закладу освіти звільненим працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів згідно з трудовим законодавством України.

14.6. Заклад освіти вважається ліквідованим  або реорганізованим з моменту внесення про це запису до Єдиного державного реєстру.

 

ХV. Заключні положення. Порядок внесення змін та доповнень.

  1. Статут та зміни до нього, що оформлюються у вигляді нової редакції, затверджуються засновником.
  2. Зміни підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством та набирають чинності з дня їх державної реєстрації.
  3. Усі примірники Статуту, посвідчені відповідним чином, мають однакову юридичну силу.
  4. Умови, які не передбачені цим Статутом, регламентуються засновником та чинним законодавством України.

 

 

 

Міський голова                                                                                                                                                                                    Віктор ПАСЬ